Střípky z gymnázia

Na Robosoutěži tentokrát sekundáni

,

Na republikové klání Robosoutěže pro základní školy vyrazil tým složený z žáků sekundy – Jiří Hrubant, Jan Kraus a Matěj Fiala.

Úkolem bylo posbírat barevné míčky ze dvou skladů a umístit je do terče. Úloha byla velmi náročná, i podle slov organizátora ing. Martina Hlinovského. To dokazuje průběh soutěže. Ze 71 přihlášených týmů se účastnilo jen 53 týmů (18 se odhlásilo, nebo nedostavilo). Proběhla dvě kvalifikační kola a pouze 14 týmů úkol splnilo a postoupilo do vyřazovací soutěže. Náš tým byl na průběžném 5. místě podle dosažených bodů.

Organizátoři soutěže ještě vyhlásili třetí dodatkové kolo, aby doplnili sestavu týmů ve vyřazovací soutěži. Náš tým byl nasazen proti bodově slabšímu týmu. Smůla ale náš tým vyřadila, protože bohužel náš robot selhal a po nárazu do stěny nemohl pokračovat v soutěži. Přesto považujeme schopnost splnit zadanou úlohu a postup týmu složeného z nezkušených žáků ze sekundy mezi 14 nejlepších robotů, a to na 5. místě z celé ČR, za velký úspěch. A již se těšíme na další ročník soutěže, kde žáci využijí získané zkušenosti.

Náš robot sklidil z důvodu zajímavé a funkční konstrukce velkou pozornost diváků i organizátorů.