Střípky z gymnázia

Druháci se v MAFŘE vyfotili s Davis Cupem

,

Na exkurzi v MAFŘE se během jednoho týdne vystřídali všichni studenti druhých ročníků a sexty. Zatímco hned v pondělí vyjely třídy 2.A a sexta, ostatní dvě třídy 2.B a 2.C v doprovodu profesorů Ludmily Brabencové, Daniela Kříže a Ondřeje Kopáčka měly exkurzi do Prahy naplánovanou na čtvrtek.

Druhý termín exkurze však neznamenal, že by měla být snad méně zajímavá nebo zábavná. Naopak. Právě tento den patřil ve vydavatelství MAFRA oslavě vítězství českých tenistů v Davis Cupu. Během dne se na internetu dražilo tričko Radka Štěpánka, které v euforii po rozhodujícím zápase roztrhal.

Hned u vstupu do budovy Anděl Media Centrum na pražském Smíchově, kde MAFRA sídlí, byl navíc od devíti do čtyř hodin odpoledne slavný Davisův pohár vystaven a zpřístupněn široké veřejnosti. Návštěvníky zde přivítal profesionální fotograf, který jim se slavnou „salátovou mísou“ bezplatně pořídil památeční fotografii. I naši studenti příležitosti využili, a tak si ještě téhož dne večer mohli na internetu své fotografie prohlédnout a stáhnout.

Studenty v MAFŘE přivítala Romana Navarová a svěřila je mladším kolegům, a to vedoucímu redakce Sport iDNES.cz Ondřeji Trunečkovi a vedoucí redakce Kultura iDNES.cz Janě Záhorkové. Ti studentům ukázali místa, kde vznikají články a reportáže jak pro deník Mladá Fronta DNES, tak pro zpravodajský portál iDNES.cz.

Exkurzi zpříjemnilo jejich povídání o tom, jak se k práci dostali, přiblížili studentům jejich pracovní prostředí a podělili se o množství zajímavých historek. Tato témata byla pro studenty velice poutavá, a tak nebylo divu, že se exkurze krátce protáhla a každý si z ní něco odnesl.