Střípky z gymnázia

Co se děje v DofE

,

Jmenuji se Marie. Promiňte, spěchám, mám snídani s velvyslancem.

Slaninu, rajče, vajíčka či fazole si pod pojmem anglická snídaně představí každý. Ale co má člověk čekat, když k takové kombinaci přihodíte ještě velvyslance?

Cílem ranního setkání bylo kromě snídaně také seznámení hostů na anglické ambasádě s průběhem a pokrokem projektu DofE nejen na naší škole, ale i v celé ČR. Na první pohled náročné, ale rozhodně zajímavé výzvy se chopili studenti septimy Stanislav Kamenický, Jaroslav Zíval, Martina Chrastinová, Marie Vestenická, Vojtěch Ježek a Zdeněk Kubát, kteří mají s DofE již dlouhou zkušenost a které po celou dobu podporovala paní učitelka Lucie Albrechtová. Prezentace sklidila úspěch, angličtiny jsme se nezalekli a doufáme, že i osobní rozhovory se zajímavými lidmi, kteří projekt podporují, se nám v budoucnu budou hodit. Tak se připojte, stojí to za to!

Foto: www.dofe.cz

Jmenuji se Lucie. Promiňte, spěchám, mám schůzku se studenty.

Tak a je to tady. Po tolika měsících plnění výzev zasloužená odměna v podobě zlatého odznaku DofE. Míříme do barokního paláce Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty na Malostranském náměstí v Praze. Třináct studentů dnes z rukou britského velvyslance Nicka Archera obdrží certifikát, který potvrdí, že jsou výjimeční. Plní si své výzvy, pomáhají v dobrovolnictví, kde je potřeba, a nebojí se s batohem na zádech vzdorovat špatnému počasí, a to všechno pravidelně každý týden víc jak rok. Tenhle program totiž není jen o jednotlivcích, ale je také o přátelství, respektu a ochotě věnovat svůj volný čas jiným lidem. Jsem na ně pyšná a doufám, že jim tenhle životní styl vydrží.

Tak promiňte, spěchám, jdu zase učit zeměpis do Příbrami.

Foto: www.dofe.cz