Střípky z gymnázia

DELFy jsou doma

,

Obvykle se na gymnáziu chodbami šíří naše rodná čeština, ale velmi často se školou linou jazyky jiné. Na konci listopadu to byla malebná francouzština. A proč? Studenti skládali zkoušku DELF. Už pátým rokem mají naši gymnazisté možnost ověřit své znalosti francouzského jazyka a obohatit svou sbírku certifikátů diplomem DELF. Tento diplom je mezinárodně uznávaným dokladem, který majiteli potvrzuje jeho úroveň znalostí a dovedností francouzského jazyka.

Letos se čelem této zkoušce postavilo 26 francouzštinářů. Prošli si poslechem, porozuměním textu, vlastní slohovou prací a ústní zkouškou. Po měsíci čekání bylo jasno, 24 diplomů má své majitele. 14 obhájilo úroveň A2, 7 úroveň B1 a 3 dokonce úroveň B2. Chvilku museli počkat, až se ve Francii vyřídí veškeré administrativní náležitosti a ve čtvrtek 27. dubna, za přítomnosti paní ředitelky Ivy Kadeřábkové, ředitele Alliance française v Plzni Fredyho Tabourina, atašé pro francouzský jazyk Françoise Rousseau a samozřejmě vyučujících francouzského jazyka, nastala slavnostní chvíle předání.  Zástupci francouzské strany pronesli krátké projevy, ve kterých vyjádřili své uznání jak studentům, tak učitelům. A nutno říci, že je naše gymnázium nadchlo po všech stránkách.

Studentům moc gratulujeme a v příštím školním roce se těšíme na další úspěšné držitele těchto po celém světě uznávaných certifikátů. Félicitations!