Střípky z gymnázia

Anonym: žádná kyselina, žádné dlouhé vlasy

,

Páteční reportáž TV Nova o anonymu, který obdržely některé příbramské školy, odstartovala celou řadu fám a spekulací, které v současné době média úspěšně šíří v Příbrami i celé republice.

Policie ČR požádala vedení škol, které minulý týden obdržely výhrůžný anonym, aby o něm v nezbytné míře informovala studenty. Gymnázium tak učinilo prostřednictvím pedagogů, kteří dívky na situaci upozornili a doporučili jim, aby se mimo školu pohybovaly ve skupinkách. O poučení také provedli zápis do třídní knihy. Policie školy upozornila, aby celou záležitost nemedializovaly, aby nedošlo k maření vyšetřování. „Příslušníci po seznámení se situací nás požádali, abychom informace o případu neprezentovali veřejně z důvodu vyvolání paniky a ohrožení průběhu vyšetřování,“ řekla ředitelka Gymnázia Příbram Mgr. Iva Kadeřábková.

TV Nova reportáž natočila v reakci na telefonát matky jedné ze studentek. Hovořila v ní o tom, že anonym vyhrožoval „dlouhovlasým dívkám politím kyselinou“.  Ředitelka Gymnázia Příbram Mgr. Iva Kadeřábková zdůraznila, že v anonymu o dlouhých vlasech a kyselině nebyla vůbec zmínka.

Ze záběrů a neověřených výpovědí v reportáži si další média a agentury vyvodily, že dotčenými školami jsou SPŠ Příbram, Gymnázium pod Svatou Horou a Gymnázium Příbram, Legionářů a že anonym hrozí dívkám kyselinou. Druhá ze škol už informaci dementovala.

Vyšetřování v současných dnech dále probíhá a školy jsou monitorovány hlídkami Policie ČR.