Střípky z gymnázia

Příbram slaví 800 let, zapojilo se i gymnázium

,

Rok 2016 se v Příbrami nese v duchu oslav. O víkendu 10.–12. června probíhaly souběžně na několika místech v Příbrami oslavy 800 let od první zmínky o Příbrami, zároveň se konalo také 20. Setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR a 16. Evropský den horníků a hutníků.

Zatímco na Březových Horách a na náměstí T. G. Masaryka byli vidět převážně horníci, v letním kině a v areálu Nového rybníka se to hemžilo spíše veřejností a známými osobnostmi z řad zpěváků, moderátorů a komiků. Program nezapomněl ani na četné průvody čítající okolo 2000 lidí.

Ani Gymnázium Příbram na oslavách nechybělo. Někteří studenti v pátek moderovali program na Nováku, jiní pak v sobotu spolu s panem učitelem Benešem představovali školu a školní televizi GymTV v městečku pod hrází, taktéž v areálu Nového rybníka. Tam se představili i někteří hudebníci. V rámci sobotního programu na náměstí T. G. Masaryka pak vystoupil i školní orchestr GymBand. Ti nejmladší se mohli doslova nabažit atrakcí, starší a dospělí pak nejvíce ocenili program v letním kině. Tam vystoupili známí zpěváci a komici. Mezi nimi například Leoš Mareš, Lucie Bílá, Petr Kolář, nebo skupiny Monkey Bussines a Atmo.

Horníci zase absolvovali několik průvodů, jeden například ze Svaté Hory na náměstí T. G. Masaryka. Každý průvod čítal okolo 2 000 lidí, mezi které patřili i malé děti přestrojené za permoníky a hornické spolky z řady evropských zemí, mezi něž patřili i Slováci, Maďaři, Rakušané, Němci nebo Ukrajinci.

V neděli na Březových Horách vystupovala převážně školní hudební tělesa. Mezi nimi i dětský pěvecký sbor z Březnice nebo hudební těleso For Evergreens z Rožmitálu.