Střípky z gymnázia

GymBand letos poprvé

,

V pondělí 6. září se v 15.20 poprvé v tomto školním roce sešel školní orchestr Gymnázia Příbram neboli GymBand. Po loňském školním roce, kdy se stabilizovala jeho členská základna a rozšiřoval repertoár, se před orchestrem otevírají nové obzory. Loňští zkušení členové zůstávají a navíc přicházejí členové noví, vesměs výborní hudebníci.

Posílena je flétnová sekce, která v současnosti čítá tři příčné a dvě zobcové flétny, tradičně silná zůstává sekce saxofonů, kde zaujme i její nástrojová škála – od tenor saxofonu přes „altku“ až po soprán saxofon. Své zastoupení mají i klarinety a ve stabilním obsazení zůstávají i smyčce: letos GymBand začíná na dvou houslistkách, ale podle slov vedoucí orchestru Mgr. Miloslavy Šmolíkové se i zde rýsuje posila. Největšího rozkvětu se dočkala rytmická sekce, kde klavír doplní občasná výpomoc na baskytaru z řad pedagogů Mgr. Andrea Lexová, kytarista Lukáš Kozel a především se snad konečně rozezní bicí nástroje.

Právě na tomto postu získal totiž GymBand s novými studenty prvních ročníků svoji největší akvizici, nadanou a perspektivní multiinstrumentalistku (bicí, flétna, akordeon) Veroniku Sýkorovou.

Plány na letošní rok odpovídají možnostem. Hned v pondělí začal školní orchestr s nacvičováním skladeb pro podzimně-zimní premiéru pásma školního dramatického souboru, které zopakuje z loňska osvědčený model spolupráce dramatického souboru a školního orchestru. V jednání jsou i samostatná vystoupení, a tak věřme, že GymBand zdárně naváže na ta loňská a co do počtu a kvality je ještě překoná. Předpoklady pro to má, tak jen se sladit a s chutí do toho!