Střípky z gymnázia

Závěrečná prezentace celoročního projektu

,

6. června proběhla v hudebním sále gymnázia závěrečná prezentace celoročního projektu Příběhy našich sousedů. Během tohoto projektu skupina studentů zpracuje příběh pamětníka a výsledkem je pak zvuková, nebo video nahrávka a prezentace, kterou studenti ke konci roku představí.

Letošní slavnostní prezentace začala proslovem ředitele Hornického muzea PaedDr. Josefa Velfla a koordinátorky projektu v Příbrami Magdalény Sadravetzové. Následně už jeden studentský tým za druhým představily publiku práci, na které usilovně během roku pracovali. Žáci z Odborného učiliště Pod Šachtami si pro svoji prezentaci zvolili příběh Stanislava Jankovského, který zažil jako šestiletý chlapec příjezd tanků okupačních vojsk do Příbrami. Dívčí tým ze Základní školy Školní si pro diváky přichystal příběh Zdeňka Jora, jehož tatínek si odseděl rok a půl za to, že odmítl vstoupit do JZD. Druhý tým ze Základní školy Školní provedl publikum životní cestou Milana Mráze, muže, který prožil několik let v USA a stále se tam někdy vrací. Studenti tercie Gymnázia Příbram (Lukáš Koma, Eliška Kravarčíková, Sabina Smíšková, Anežka Šlapáková, Jakub Vojáček a Martin Zvolánek) pod vedením PaedDr. Hany Kuchyňkové zpracovali příběh Růženy Šromové, která se celý život věnuje tkaní gobelínů a módě.

Po přestávce pronesli porotci Jana Derflová (ZŠ Trnka Dobříš) a Josef Velfl (Hornické muzeum Příbram) krátké hodnocení každé práce. Celou akci doprovázelo studentské hudební uskupení Fidli Midli (Hana Slepičková, Magda Slepičková, Hana Kopecká a Matyáš Paul).

Foto: Post Bellum