Střípky z gymnázia

Každý má svůj příběh

,

Rekordně dlouho trvající byl minulý ročník projektu Příběhy našich sousedů, do kterého se gymnázium třetím rokem zapojuje. Natáčení rozhovoru s pamětníkem Janem Follem probíhalo ještě před první vlnou koronaviru;  finální prezentace se odehrála na konci ledna letošního roku, a to v online prostředí. V mezidobí, kdy se čekalo, zda pandemie odezní, byl projekt pozastaven. Stalo se tak, že celková doba jeho trvání jen těsně nepřekročila hranici jednoho roku.

Po oficiálním ukončení projektu byli účastnící projektu – kvartáni Lucie Čermáková, Petr Hegedűs a Viktorie Stašová – pozváni do ředitelny, kde jim koordinátorka projektu Mgr. Magdaléna Sadravetzová předala certifikáty o absolvování projektu. Dále je obdarovala vaky na záda, v každém z nich čekal na vybalení zápisník s heslem Každý má svůj příběh na titulní straně a kniha Roll Out The Barrels, jež vypovídá o konci druhé světové války pohledem pamětníků, kteří jej zažili na vlastní kůži.

Tuto část příběhu kvartáni úspěšně dopsali a získali mnoho užitečných zkušeností. Čí vzpomínky bude vyprávět příští tým reprezentantů v následujícím školním roce?

Foto: Vít Šimánek