Střípky z gymnázia

Web GymTV opět získal v kraji zlato

,

Už pátým rokem se GymTV účastní soutěže Školní časopis roku. Tu pořádá Asociace středoškolských klubů ČR a vyhlašována je mimo tištěné časopisy také kategorie webových magazínů. Krajské kolo GymTV už čtyřikrát v řadě vyhrála (2014, 2015, 2016, 2017), úspěchy slaví i v kole republikovém (2014, 2015, 2016, 2017).

3. května tak vyrazili zástupci redakce do Prahy, aby se na Vyšší odborné škole publicistiky zúčastnili tematicky zaměřeného programu a nakonec i samotného vyhlášení ročníku 2018. Přivítáni byli zástupkyní ředitele zdejší školy Václavou Kofránkovou, která zdůraznila úlohu školních médií a praxe již v takto útlém věku.

Následně si studenti mohli vybrat z různých workshopů. Od Aleše Pištory, bývalého mluvčího pražského arcibiskupství, se dozvěděli například vše podstatné o veřejném mínění a o úloze médií jakožto nejvýraznějším faktoru, který může veřejné mínění ovlivnit. V dalším workshopu studentům Michal Schuster, bývalý redaktor ČT a také bývalý mluvčí Úřadu vlády, nastínil úskalí rétoriky a zásad mluveného projevu.

Pak už přišel čas na samotné vyhlášení. Web GymTV obhájil první místo a získal navíc i tři další diplomy za titulní stránku, grafiku a obsah. Zásluhu na tom mají určitě nejen redaktoři GymTV, ale i naši přispěvatelé z řad učitelů či studentů. Těm všem patří velké díky. Vyhlášení republikového kola proběhne v listopadu v Brně.