Střípky z gymnázia

Po roce opět na stupních vítězů

,

Už několik let dosahují gymnastky z Gymnázia Příbram skvělých úspěchů a letos tomu nebylo jinak. Na republikovém finále Poháru ve sportovní gymnastice, které se konalo 6. dubna v Praze, opět zazářily a předvedly to nejlepší.

Závodilo se ve dvou kategoriích. Kategorie středních škol, do které patřily Kateřina Šimůnková (3.B), Jana Schejbalová (sexta), Petra Pajmová (1.A) a Tereza Vandasová (1.A), soutěžila ve čtyřboji, tedy v přeskoku, hrazdě, kladině a prostných. Dívky sice neobhájily své prvenství z minulého roku, ale opět se umístily velmi vysoko, a to na 2. místě.

Druhá kategorie základních škol, ve které závodily Hana Albrechtová (tercie), Martina Chrastinová (kvarta), Sára Trávníčková (sekunda), Nikol Suková (prima) a Martina Kesslová (tercie), se utkala v trojboji, tedy v přeskoku, hrazdě a prostné. Zde gymnastky obsadily krásné 6. místo. Dívky uspěly i v kategoriích jednotlivkyň. Kateřina Šimůnková skončila těsně pod stupni vítězů a Martina Chrastinová vybojovala 8. místo.

V kategorii chlapců – jednotlivců se blýskl Jakub Pálek z oktávy druhým místem.

Velká gratulace všem gymnastkám a poděkování Mgr. Aleně Vrátné, která na gymnáziu vede gymnastický kroužek, a Sokolu Příbram.