Střípky z gymnázia

Vystřelit, pádlovat, odpálit – sportem ke zdraví

,

Sportem ke zdraví. Motto všech studentů třetích ročníků, kteří se v týdnu od 14. do 18. května vydali na sportovní kurz do Horního Poříčí. Tam ně čekalo několik sportovních stanovišť pod vedením pedagogů Gymnázia Příbram. Po příjezdu se studenti rozdělili do osmi družstev po 15 lidech a mohli tak začít s aktivitami.

Gymnazisté si například zacvičili jógu s Mgr. Pavlou Karasovou. Ta je naučila několik základních pozic – bojovníka číslo jedna nebo šavasánu. Poté došlo i na partnerskou jógu a airyogu. Na růžové síti se předváděly kousky, jako byl například netopýr, motýl či amor.

V průběhu týdne se vyrazilo i na vodu. S dvojicí Mgr. Božetěchem Burdou a Mgr. Světlanou Hlaváčovou se studenti plavili po řece Otavě, a dokonce si zkusili sjet i jez. Došlo také i na pár vyklopení, bez kterých by se správný vodácký výcvik neobešel.

Většina sportů pro mnoho gymnazistů bylo novinkou. To se ale nedá říct o softbalu a volejbalu, které většina hraje v hodinách tělocviku. Studenti na volejbal společně s Mgr. Alicí Matulovou využili jak normální hřiště, tak i to beachvolejbalové.  Soft si vzala na starost Mgr. Alena Vrátná, která začátečníkům vysvětlila pravidla, a po rozházení nastal čas na hru. V mnoha studentech vyvolala velké emoce, a tak šlo v jednu chvíli slyšet celým kempem jediné – Kraď!

Došlo také na velmi populární sport v Česku – tenis. Podání, forhend a bekhend. Poté, co se všichni tyhle typy úderů naučili, se začalo hrát. Často se zapojil i Mgr. Bedřich Roth, který měl celé stanoviště na starosti.

Zadej souřadnice, najdi poklad. Tak by se dala popsat aktivita GPS s Mgr. Lenkou Pavelkovou. Poté, co studentům vysvětlila, jak GPS přístroj funguje, přišla na řadu hra. Dvě družstva proti sobě soutěžila o to, kdo dříve najde ukrytý poklad. Dostat se k němu pomocí souřadnic, které na začátku obdrželi, nebylo těžké. Horší bylo poklad poté najít, často si všichni připadali, jako když hledají jehlu v kupce sena.

Velkým adrenalinem bylo stanoviště Mgr. Petra Vocílky, který si pro studenty připravil všemožné úkoly spojené s lanem v lese. Nejdříve přišly na řadu malé překážky, kdy si všichni otestovali jejich stabilitu. Následovala už tradiční hra, ve které družstva mezi sebou soupeří o to, kdo překážku zvládne překonat nejrychleji. Na závěr si gymnazisté zdolali překážky ve 12 metrové výšce. Kdekdo zde překonal sám sebe.

Jedním ze stanovišť byla také střelba. Tam si studenti pod dohledem Mgr. Zdeňka Vondráka vyzkoušeli, jaké to je střílet ze vzduchovky. V první soutěži šlo o nastřelení co nejvíce bodů za použití 10 ran. Vítězkou se stala Marie Kortusová ze septimy. Poté se soutěžilo v sestřelování špalíčků, vítěz si mohl na pana Vondráka dát zmrzlinu v bufetu.

Pokud se nesportovalo, tak byl hlavním tahákem hokej. Většina si čtvrtfinále českých hokejistů proti USA nenechala ujít.

I přes ne úplně dobré počasí si všichni sportovní kurz užili. Byla to skvělá příležitost, jak nabrat sílu na zbytek školního roku.