Střípky z gymnázia

VIDEO: Sportem ke zdraví aneb třeťáci na sportovním kurzu

,

V pondělí 14. května vyrazily 3. ročníky se septimou do Horního Poříčí, kde absolvovaly sportovní kurz. Studenti tam strávili pět dní, během kterých si vyzkoušeli řadu sportovních aktivit.

VIDEO: Sportovní kurz 2012

Do výcvikového střediska Univerzity Karlovy přijela většina z nich autobusem, ti odvážnější vyrazili na kole. Po příjezdu se utvořilo sedm skupin zhruba po 15 lidech a odpoledne začala první „zaměstnání“. Žáci měli možnost vyzkoušet si střelbu ze vzduchovky, zahrát si soft, volejbal, basketbal nebo různé typy her v přírodě, mezi které se tentokrát zařadily i překážky na lanech. Vyzkoušeli si práci s GPS, s jejíž pomocí lovili jednu z blízkých kešek, již tradičně si zkusili sjet část řeky na kanoích a naučili se hrát tenis, popřípadě si jeho techniku vylepšovali. Nechybělo pochopitelně ani vzájemné soupeření družstev v překonávání pavoučí sítě.

Kromě aktivního sportu nezanedbávali studenti ani ten pasivní a zdatně fandili českým hokejistům v obou zápasech. Až na pár přeháněk, kterým se studenti nevyhnuli, byl sportovní kurz prosluněný a plný nových zážitků.