Střípky z gymnázia

Sporťáku zdar!

,

Sportu zdar – to bylo heslo, které se neslo 12. – 16. 5. 2014 sportovním areálem Univerzity Karlovy v Horním Poříčí. Studenti třetích ročníků Gymnázia Příbram si přijeli vyzkoušet tradiční i méně tradiční sportovní aktivity. A sportovalo se už od začátku. Většina žáků totiž dojela do tábořiště, které je od Příbrami vzdálené asi 60 km, na kole.

Po ubytování a vydatném obědě se rozdělili do sedmi skupin po třinácti a dle rozpisu začali s nabitým sportovním programem. Během týdne si vyzkoušeli softbal, tenis, práci s navigacemi a hledání tzv. multikešky, střelbu, míčové hry, kanoistiku na Otavě a lesní sporty spočívající v překonávání lanových překážek.

Večerní program byl v režii samotných studentů. A tak si společně zafandili a zanadávali u hokejových zápasů českého týmu s Kanadou a Itálií, přemluvili profesory Kříže, Vondráka a Vocílku ke společnému zpívání oblíbených táborových písní a poslední večer si poseděli u ohně a opekli špekáčky.

Celým sportovním kurzem provázeli Mgr. Lenka Pavelková, Mgr. Lucie Albrechtová, PaedDr. Lenka Blažková, Mgr. Alena Vrátná, Mgr. Světlana Hlaváčová, Mgr. Bedřich Roth, Mgr. Petr Vocílka, Mgr. Daniel Kříž, Mgr. Miloslava Šmolíková, Mgr. Zdeněk Vondrák a Mgr. Pavla Karasová a i přes špatné a velmi proměnlivé počasí se postarali o pohodovou náladu. Tak doufejme, že jim vydrží do konce školního roku a nebudou své unavené studenty trápit nečekanými testy.