Střípky z gymnázia

Výletu zdar!

,

V týdnu od 13. do 17. června se 2.A vydala na týdenní pobyt do kempu Andělská laguna v Častoboři u Vltavy. Kromě třídní učitelky Štěpánky Očenáškové se výletu zúčastnila také paní učitelka Lucie Albrechtová. Počasí bylo celý týden přímo stvořené ke koupaní ve Vltavě nebo hraní beach volejbalu.

Obě paní učitelky rády chodí na túry, a proto tak vypadal i program po většinu týdne. Ještě v pondělí se stihla krátká procházka. Během cesty si 2.A i zaposilovala přinesením spadlého stromu na táborák do kempu. 

Na druhý den byl naplánován “malý” výlet do nedaleké vyhlášené pekárny Křepenice. Přestože cestou tam musela třída zdolat “kozí” stezku v Albertových skalách, vidina pekárny jim dodávala dost sil a za celé úterý druháci ušli kolem 13 km. Večer se konal táborák, při kterém se hrálo na kytary a zpívalo. 

Středa proběhla také ve znamení túry, tentokrát ale 17 km dlouhé. Výletníci se zastavovali na dechberoucích vyhlídkách, u bývalého oppida Hrazany nebo u zříceniny hradu Ostromeč. Naštěstí skoro celá cesta vedla lesem, a proto výlet nepřekazila ani velká vedra. Po příchodu do kempu měli studenti volnou zábavu. Mohli se jít koupat a z kempu dostali možnost si vypůjčit paddleboardy. 

Čtvrteční dopoledne studenti strávili turnaji ve volejbale a stolním tenise. Na odpoledne si paní učitelka Albrechtová připravila krátký orientační běh. Večer byl opět táborák, při kterém studenti zpívali nejen klasické tábornické písničky, ale dostalo se třeba i na skupinu ABBA.

Celý týden se vydařil a studenti si výlet velmi užili.