Střípky z gymnázia

Počasí výjezdu 2.C přálo

,

Kmenová učebna 2.C v pondělí 6. června své studenty tentokrát nepřivítala. V tomto týdnu totiž celá třída spolu s Mgr. Václavem Havlíčkem a Mgr. Kristýnou Halaburdovou vyrazila na svůj třídní tematický poznávací výjezd.

Možnost jet na kole sice využili pouze čtyři studenti, zbytek se však do Štědronína dostal auty po vlastní ose.

Ubytováni byli studenti v Rekreačním středisku Štědronín, kde bydleli v chatkách, k dispozici jim pak byla společná sociální zařízení, jídelna a možnost sportovního vyžití – volejbal, fotbal, nohejbal nebo třeba koupání v řece Otavě protékající přímo okolo kempu.

V úterý se třída vydala pěší trasou na hrad Zvíkov nacházející se nedaleko ubytování. Naneštěstí pro nás v tento den intenzivně pršelo, i tak jsme ale sebrali veškeré síly a dorazili na Zvíkov bez větších obtíží a se všemi končetinami. Během dne se navíc vyjasnilo a díky změně trasy se šlo studentům nazpět lépe.

Následující den byl naplánován výlet do Písku. Aby se do města 2.C vůbec dostala, musela dojít na vlakovou zastávku vzdálenou 8,5 km od střediska. Odtud pak dorazila do Písku, kde na ni již čekala Křižíkova elektrárna, Putimská brána, Prácheňské muzeum, ale také rozchod a oběd.

Poslední den zůstali všichni v Štědroníně, kde si pedagogové pro účastníky výletu připravili dvanáctiboj s bonusovou týmovou aktivitou. Studenti byli rozděleni do týmů, ve kterých si pak volil každý z nich dvě až tři aktivity, které pro tým plnil. Zastoupena jich byla celá škála – fotbalové hlavičky, hlavolam se sirkami, turnaj ve hře „kámen, nůžky, papír“, házení žabek a mnoho dalších.

Celý výjezd pak zakončil táborák a opékání špekáčků spolu s hudební vložkou a zpěvem. Druhý den ráno pak byli studenti připraveni odjet domů s další vlnou nových zážitků.