Střípky z gymnázia

Pěšky, nebo běžky?

,

V termínu od 15. do 22. ledna se zúčastnil první ročník lyžařského kurzu. Všechny tři třídy (kvinta, 1. A, 1. B) spolu strávily čas v Peci pod Sněžkou na Vébrových boudách. 

Cestou na ubytování všichni zmokli, v tu chvíli začaly obavy, jestli se lyžák nestane vodákem. Tudíž programem nedělního odpoledne se stalo sušení oblečení. Přes noc ale už nasněžilo, a tak v pondělí dopoledne hned zamířili na svah, kde jezdili v předem rozdělených družstvech. Na svah se prváci vrátili pak ještě třikrát. Ve chvílích, kdy nestáli na lyžích nebo snowboardu, se vydali na procházku nebo na běžky. V pátek si studenti mohli vybrat, jestli půjdou celodenní výlet po svých nebo na běžkách. Pěší skupina s jednou skupinou na běžkách se vydali na Černou horu a druhá skupina zdolala na běžkách Sněžku.

Po celodenně nabitých programech si pro sebe třídy navzájem připravily večerní hry. Ostatní večery se hrálo na hudební nástroje, kromě čtvrtka, na který byla pro žáky připravena prezentace Iva Doležala z Horské služby České republiky. 

Účastníci zájezdu doufali, že nasněží, a přání se jim během týdne splnilo.