Střípky z gymnázia

Pečeme dobro opět ve středu

,

Jako vždy v den pololetního vysvědčení, a to už posedmé. Ve středu 31. ledna na Gymnáziu Příbram proběhne další ročník charitativní akce Pečeme dobro. Žáci sekundy, tercie a kvarty budou opět v prostorách přízemí a 1. patra prodávat nejrůznější pochutiny, sladké a slané pokrmy a připravovat nápoje. Studenti i zaměstnanci školy budou mít možnost si všechny pochoutky zakoupit a přispět tak na dobrou věc. Veškerý výtěžek z akce totiž opět poputuje na charitu. Kam přesně, určí sami žáci za každou třídu.

„I v covidových letech jsme tradici nepřerušili, tehdy dobrovolníci z řad studentů i učitelů napekli a výrobky jsme pak rozvezli do nemocnic, domova seniorů a jiných zařízení,“  říká organizátorka akce Magdaléna Studená z oktávy, která v organizaci navázala na zakladatelku akce, někdejší pedagožku Mgr. Marcelu Haškovou. Celý program také tradičně doprovodí hudba. Akce proběhne ve středu po rozdání pololetního vysvědčení, tedy druhou vyučovací hodinu a během velké přestávky. Studenti tříd, které neprodávají, mají za úkol přijít do školy nalačno a najíst se až při akci. Musí si ale přinést dostatek hotovosti.

Podoba 7. ročníku akce navazuje na první tři ročníky z let 2018, 2019 a 2020. V letech 2021 a 2022 proběhla akce v upravené podobě a v loňském roce se organizace vrátila k původnímu schématu. Letos se k akci poprvé připojí také některé třídy na pracovišti Balbínova, kde má akci na starosti Tereza Žáková; prodávat budou 3. hodinu 1.C a 3.S.