Střípky z gymnázia

Pochutnat si a podpořit dobro

,

31. ledna proběhla tradiční akce Gymnázia Příbram Pečeme dobro, na kterou studenti sekundy, tercie a kvarty připravili jak sladké, tak slané pochutiny pro své spolužáky, učitele a další zaměstnance. Ti tak měli možnost si pochutiny zakoupit a finančně tak přispět na charitativní účely – to je totiž hlavní smysl celé akce. Někteří vzali nákupy střídměji, jiní ve velkém. Chodbami zavoněly třeba čerstvé bagety, muffiny – některé i s vlaječkami učitelů – nebo palačinky.

Studenti dohromady vybrali 26 213 Kč. Částku darují neziskovým a charitativním organizacím, které si každá třída sama zvolí. Nejvíce přispějí kvartáni, kterým se podařilo získat 12 375 Kč; sekunda vybrala 8 219 Kč a tercie 4 519 Kč.

Celým prvním patrem zněla také hudba, a to v podání studentského smyčcového kvartetu FidliMidli, který sklidil velký potlesk.

Historie projektu sahá do roku 2018, kdy s myšlenkou charitativního jarmarku přišla tehdejší vyučující Marcela Hašková. Od roku 2021 akci organizuje současná studentka septimy Magdaléna Studená, která musela v minulých dvou letech pozměnit její koncepci kvůli koronavirovým restrikcím. Loni a předloni se tak výrobky na chodbách prodávat nemohly, ale od dobrovolníků je dostali zaměstnanci, pacienti a klienti nemocnice, domova seniorů a dalších organizací.

Letos se tak po třech letech nerozdávalo jen vysvědčení, ale i radost a dobrá nálada znovu přímo na chodbách školy.

Foto: František Baxa (kvarta)