Střípky z gymnázia

Ob(z)ory již podruhé!

,

Druhý ročník této oblíbené akce se letos konal v pondělí 18.září. Obzory, přišlo stávajícím studentům otevřít 41 absolventů gymnázia. V ulici Legionářů byl projekt rozložen do čtyř vyučovacích hodin. Oproti minulému roku byl novinkou nultý blok týkající se všeobecných aspektů a možností vysokoškolského studia. Poté následovaly další tři bloky s pestrou škálou nejrůznějších oborů – přes medicínu, pedagogiku, informatiku, matematiku, hudbu, psychologii, historii, biologii, sociologii, práva až po komunikační studia a sociální práce. Každý absolvent gymnazistům představil výhody a nevýhody jejich oboru, studentský život, učení během zkouškového, přípravu na přijímací řízení, a někteří se dokonce podělili i o jejich typy na výborné kavárny a restaurace..

Po loňském úspěchu se organizace zhostily opět studentky z oktávy – Magdaléna Studená, Alžběta Dvořáková, Lada Telenská, Barbora Stachová a Tereza Placatková. Letos se k nim navíc přidaly sestry Magda Neporová (4.S) a Alžběta Neporová (4.D), které se ujaly organizace Ob(z)orů v pracovišti Balbínova. Tam byl program rozložen do dvou bloků, ve kterých se objevily obory jako je herectví, stomatologie, pedagogika, medicína, historie, ekonomie, ČVUT nebo životní prostředí. I tady absolventi předali studentům své zkušenosti, a dokonce se někteří naučili i znakovou řeč.

Celá akce měla veliký úspěch jak mezi studenty na obou pracovištích, tak i mezi absolventy, kteří se na půdu své střední školy vraceli s potěšením. Budeme doufat, že se nám podaří uspořádat i další ročník tohoto úžasného projektu!

Foto: Ignác Mosler, Sofie Pazlarová