Střípky z gymnázia

Němečtí gymnazisté na výměně v Příbrami

,

Naši studenti se konečně dočkali. Do Příbrami po roce přijeli jejich němečtí přátelé z Gymnázia Imanuela Kanta v Lachendorfu. Čekal je nabitý týden doprovázený tématem náboženství.

Vše začalo v pondělí  6. února odpoledne, kdy se obě dvě skupinky setkaly před školou a pak se českoněmecké dvojice rozjely domů.

V úterý začal program naplno. Vyrazilo se do Březnice, prohlédnout si tamější synagogu. Při té příležitosti si studenti vyslechli přednášku o historii Židů v Březnici a o samotné synagoze. Před obědem ve školní jídelně, která se všeobecně těší velké popularitě, měli němečtí přátele možnost navštívit některé vyučovací hodiny. Odpoledne ještě navštívili husitský kostel na Březových Horách a poté už mohli libovolně trávit čas se svými kamarády.

Středa nabídla nejnavštěvovanější místo v České republice. Jelo se do Prahy. Nejprve ji poznávali skrz zábavný program v Goethe Institutu, společně zamířili na Hradčany a odtud už každý dle libosti směřoval do všech možných koutů tohoto města.

Ani další den je nečekalo nic méně zajímavého. Podívali se do Plzně, a tentokrát hned do obou zdejších synagog. Prohlédli si katedrálu sv. Bartoloměje a nakonec vyšplhali i na její věž o výšce 102 metrů.

V pátek se krásně protáhli v Oxygenu a na chvíli zamířili do školy. Odtud celá skupina vyrazila na Svatou Horu, kde pro ně byla připravena prohlídka. Večer si společně užili na maturitním plese 4.A a 4.B. Další den ráno je už bohužel nečekalo nic jiného než loučení a následně německá skupina odjela zpět do Lachendorfu.

Celý týden nemohl být lépe připraven a všichni zúčastnění moc děkují paní učitelce Václavě Reissmüllerové a Pavle Karasové za krásný program.