Střípky z gymnázia

Anglický rozstřel

,

Poslech, doplňovací cvičení na znalost gramatiky a slovní zásobu a čtení s porozuměním. To byly části písemného kola školní olympiády v anglickém jazyce, které proběhlo 9. ledna pro 3 kategorie.

Nejmladší kategorii (prima a sekunda) připravovala písemné kolo paní učitelka Chovancová. A den na to v ústním kole, do kterého postupuje 6 studentů a v němž studenty zkoušely Alice Matulová a Eliška Chovancová, zabodoval nejmladší Daniel Šmatlák z primy, který získal třetí místo. Na druhém místě skončila Zuzana Hrstková a vítězem se stala Aneta Smetanová (obě sekunda).

V kategorii tercie a kvarty, jejíž písemné kolo zadávala paní učitelka Steinsová a ústní zkoušely Marcela Hašková a Hana Kuchyňková, si bronzové místo vybojoval Vítek Suchý, stříbro Anna Mottlová a zlato Sára Sovičková (všichni z kvarty). Talenty celého vyššího gymnázia, kde písemné kolo připravoval pan učitel Fryš a v ústním zkoušeli rodilý mluvčí Martin Plant a Milena Hrabíková, se ukázali být Vojtěch Velfl ze septimy na třetím místě, Stanislav Kamenický z kvinty na druhém a Jakub Kubík na prvním místě.

Úroveň angličtiny studentů se rok od roka zlepšuje v každé kategorii díky přístupu k anglickým filmům, seriálům a knížkám a především díky jejich přirozenému zájmu rozvíjet svoji znalost v tomto jazyce.