Střípky z gymnázia

Nebe nad Berlínem, nebo nad Prahou?

,

Po náročném středečním vyučování 19. března čekalo na členy pražského Klubu mladého diváka za odměnu divadelní představení. Nebe nad Berlínem je název hry, kterou nastudovalo smíchovské Švandovo divadlo podle filmu od německého režiséra Wima Wenderse.

Celý děj je přenesen do Prahy, konkrétně na smíchovský Anděl. Očima dvou andělů diváci sledují koloběh lidského života a na jednotlivých příbězích především nešťastné osudy lidí, které nijak nemohou ovlivnit. Jeden z andělů se rozhodne stát se člověkem a poznat, jaké je žít a co vše to obnáší. Zjistí, že může cítit, chutnat, dotýkat se a především milovat. Také dojde ke zjištění, že se lidé zatěžují negativními myšlenkami a stahují se jimi ke dnu. Vyzněním celého představení je myšlenka, že život je to nejvzácnější, co máme, měli bychom si ho vážit a žít každým okamžikem.

Na jevišti se vystřídala řada známých hereckých osobností jako například Ladislav Frej, Marek Pospíchal, Zuzana Onufráková nebo mladý talentovaný herec Patrik Děrgel, kterého jsme mohli vidět v loňském nejúspěšnějším filmu Hořící keř.

Na další a zároveň poslední představení tohoto školního roku se žáci mohou těšit již 8. dubna, a to do Národního divadla na činohru Radúz a Mahulena.