Střípky z gymnázia

„Lyžák“ 1.A a 1.B finišuje

,

O tom, že lyžařský výcvik 1.A a 1.B je v plném proudu a pomalu, ale jistě se blíží ke svému konci, není pochyb.

Úterek zde, na Vébrových boudách v Krkonoších, se nepříliš lišil od pondělka. Alespoň co se týče struktury programu – první družstvo lyžařů spolu se snowboardisty se vydalo na Pardubický svah, družstvo druhé pak na svah Kladenský. Odpoledne patřilo běžkám, přičemž se tratě jednotlivých družstev lišily. Jelikož na úterní večer nebyl vyhlášen žádný program, velké popularitě se mohla těšit společenská hra Activity.

Středa byla, co se týká náplně, dnem neobvyklým. Žáci se vydali na sjezdovku Javor, kde strávili dalších šest hodin. Mohli zde vyzkoušet více než čtyři sjezdovky různých obtížností včetně černé. Po návratu se konaly hry a soutěže na sněhu, a přestože po celou dobu byla znát rivalita mezi „áčkem“ a „béčkem“, celé odpoledne bylo zakončeno společnou koulovačkou. Večer následovala přednáška o snowboardech.

Čtvrtek se nesl v tradičním duchu s tím, že odpoledne se konal o něco delší výlet na běžky než tradičně. Cílem tentokráte byla Černá hora. Nutno však podotknout, že počasí nebylo takové, na jaké byli žáci nalákáni v prvních dnech pobytu.