Střípky z gymnázia

Klobouk dolů před GymTV

,

Chtěla bych moc poděkovat týmu GymTV za uspořádání víkendové akce Setkání školních televizí.  Pravidelné vysílání zpráv a živé on-line přenosy ze zajímavých akcí  vnímáme jako samozřejmost. GymTV je nedílnou součástí  našeho gymnázia. Ale uvědomujeme si vůbec, kolik času a energie do ní každý měsíc vkládají  její  tvůrci, aby fungovala takovým způsobem, jakým funguje?

Všichni jsme zapojeni do každodenního kolotoče povinností, a proto je těžké najít čas a věnovat ho věci, která nepřinese žádné finanční ohodnocení, ale práci navíc a nervy z toho, aby vše dobře dopadlo. Proto smekám před všemi, kteří tak učinili a připravili nám ostatním nevšední zážitek. Vždyť kolikrát se vám stane, že se ve škole potkáte s moderátorskými hvězdami České televize, které se mimochodem jako hvězdy rozhodně nechovají. Všichni byli vstřícní, ochotní a jejich přednášky a workshopy vysoce profesionální, a přesto nesmírně působivé a lidské. Velmi často média vnímáme negativně, kritizujeme je za to, jaké zprávy a jak přinášejí. Všichni aktéři mě ale přesvědčili o opaku.  Média jsou tady o nás. Je důležité zajímat se o věci kolem nás, vidět je z nadhledu a různých úhlů a kriticky přistupovat k informacím, které se k nám dostanou. A je důležité předávat své zkušenosti dalším bez nároku na odměnu a věnovat čas a energii věcem, které za to stojí.

A tato akce rozhodně stála za to. Proto děkuji svému kolegovi PhDr. Josefu Fryšovi, šéfredaktorovi GymTV Ondřeji Luksovi (septima), Matouši Ettlerovi (3.B), Sáře Sovičkové (sexta), Báře Vitáskové (2.B), absolventovi Václavu Bešťákovi a mnoha dalším za jejich čas a úsilí. Povedlo se a bylo to opravdu skvělé!