Střípky z gymnázia

Kdo bloudil po škole, kdo dostal muffin a kdo naklepával řízky v 5 ráno

,

Prázdninám už odzvonilo a studenti opět zasedli zpět do svých školních lavic. Ani letošní nováčci nelenili a přivstali si, aby ulovili místo podle svých představ. Po letošním prvním zvonění všechny nové studenty přivítali jejich třídní učitelé společně s ředitelkou školy Mgr. Ivou Kadeřábkovou i zástupci RNDr. Petrem Hrubým a Mgr. Josefem Doležalem a popřáli jim úspěšné roky na gymnáziu. Poté, co se stačili primáni i prváci alespoň trochu rozkoukat, si pro ně jejich starší spolužáci připravili zajímavý program.

Kvinta napekla pro primány výborné muffiny a seznámila je s tím, co je na gymnáziu čeká. Třída 2.A svým nápaditým programem v podobě poučného AZ kvízu prvákům nejprve rozhýbala mozkové závity. Hned na to jim jejich o rok starší spolužáci zavázali oči šátky a odvedli je do vyšších pater, kde se museli zorientovat a dostat se zpět do své třídy. Samozřejmě při tom nevyvázli bez počmáraných rukou a obličejů. V 2.B si prváci zahráli tak trochu na architekty – jejich úkolem totiž bylo ve skupinkách a v určitém časovém úseku postavit co nejvyšší věž z dostupného materiálu.
2.C se se svými novými spolužáky podělila o své zážitky a nabyté zkušenosti z prváku. Nakonec jim se slovy: „Doufáme, že do vás potečou vědomosti lépe, než voda do kaktusu“, předali putovní třídní kaktus, který by měly převzít i budoucí 1.C.

Nakonec se z rozhlasu jako každý rok ozval všem známý hlas, který oznámil cvičnou evakuaci, kdy všichni studenti i učitelé opustili své třídy a shromáždili se na školním dvoře.

A pak už oběd: paní kuchařky si dnes také příliš nepospaly. Byly totiž už kolem páté hodiny ranní v kuchyni v plném nasazení a připravovaly kupu řízků pro všechny studenty. Obědů bylo totiž hned první den 520.