Střípky z gymnázia

Hurá do školy

,

Jako každý rok tak i dnes, 4. září, se před školou již v brzkých hodinách shromáždily řady studentů, kteří nechtěli přijít o nejlepší lavice. A to znamená jediné, školní rok započal.

Se začátkem školního roku se pojí tradiční vítání prváků. Ty za doprovodu ředitelky Ivy Kadeřábkové nejpve přivítal starosta města Jindřich Vařeka, který společně s tiskovou mluvčí města Pavlínou Svobodovou školu poctil návštěvou. A pak přišlo na řadu vítání také od starších spolužáků.

1.A byla poslepu odvedena do tělocvičny, kde byli přivítáni jak se patří, a tak nikdo neodcházel bez nějakého obrázku či podpisu a samozřejmě patřičně navoněn. 1.B úspěšně zvládla svůj orientační běh, kdy každý žák byl zaveden na jiné místo a s navštívením kontrolních bodů rozmístěných po celé škole se dostal do své třídy. Nakonec byli všichni odměněni bonbóny a sladkou plackou. 1.C uvítali jejich vrstevníci proslovem o svých zážitcích a nakonec jim předali připínací placky. Ti nejmladší byli přivítáni studenty kvinty. Byli ujištěni, že není čeho se bát a že s dobrým kolektivem to jde jako po másle.

Celý den byl ukončen cvičenou evakuací a někteří si už nenechali ujít oběd ze školní jídelny.