Střípky z gymnázia

Do školy! Se žáky přišel první den i starosta

,

Čekání před školou už v ranních hodinách a boj o nejlepší lavice se stalo každoroční tradicí 1. září. Zatímco pro zaběhlé studenty je to samozřejmá věc, pro jejich nové spolužáky z tříd prvních ročníků a primy je to novinka.

Hned po příchodu na ně čekalo uvítání od paní ředitelky Ivy Kadeřábkové a zástupců Petra Hrubého a Josefa Doležala a samozřejmě jejich třídních učitelek a učitelů. Překvapením pro ně byla návštěva starosty Příbrami Jindřicha Vařeky. Ten se navíc setkal také s maturanty. Všichni popřáli studentům spoustu štěstí do nové roku a hodně síly. Po sdělení důležitých informací, rozdání rozvrhů nebo přečtení školního řádu přišlo na řadu každoroční přivítání od jejich starších spolužáků z druhých ročníků, respektive kvinty.

Těm nejmenším kvintáni vyprávěli o svých zážitcích na nižším gymnáziu. Například jaký byl jejich ozdravný pobyt nebo co všechno prožili na lyžařském výcviku. Na závěr jim na památku připnuli stužky.

Studenty z 1.A jejich kolegové z 2.A vyzkoušeli, jak dobře znají školu, ve které stráví 4 roky svého života. Padaly otázky typu jestli vědí, jak se jmenuje paní ředitelka, nebo kolik školu navštěvuje studentů. Poté je druháci zavedli do jídelny a tam jim dali nejrůznější dovednostní úkoly.

1.B byla se šátky na očích zavedena do školní tělocvičny. Cestu zpátky do třídy 2.B museli najít sami. Při hledání potkávali 5 pohádkových postav – kočku, muchomůrku, kovboje, jezdce a kouzelnici. Pokud se neztratili a našli cestu, tak od druháků dostali sladkou odměnu na závěr v podobě dortu.

Každého žáka 1.C dovedl vždy jiný student 2.C na jím vybrané místo. Po rozvázání šátku museli prváci najít cestu zpět do své nové třídy, kde je jejich vrstevníci obdarovali šerpami na ukázku toho, že se stali právoplatnými studenty gymnázia.

Pak už se celá škola odebrala na každoroční cvičnou evakuaci. Zatímco na nové studenty čekalo ještě pár povinností, jejich starší spolužáci se vydali na oběd. Zítra už všechny čeká namáhavý školní den plný učení.