Střípky z gymnázia

Do lavic gymnázia: někdo znovu, jiní poprvé

,

Zatímco první zářijový den připadl na neděli a gymnazisté si tak mohli ještě užívat volna, pondělí už opravdu znamenalo začátek nového školního roku. A pro některé mnohem dříve než s prvním zvoněním – ani nepříznivé počasí totiž neodradilo nadšené a nedočkavé, kteří se před vchodem začali shromažďovat už po šesté ráno, aby si jako první zabrali své oblíbené místo.

Poprvé do lavic Gymnázia Příbram zasedlo mnoho nových tváří – ve třídách prvního ročníku a primě se jich dohromady sešlo 128. Všechny je jako první uvítala ředitelka školy Iva Kadeřábková společně se svými zástupci Josefem Doležalem a Petrem Hrubým a během dopoledne je pak v jejich učebnách navštívil i starosta města Příbrami Jan Konvalinka.

Součástí dopoledne byly i aktivity, které si pro nováčky připravili studenti vyšších ročníků. Primány tak čekal průchod uličkou slávy, kterou pro ně nachystala třída kvinta, studenty 1.A čekala cesta školou se zavázanýma očima, 1.B si zahrála „živé pexeso“, kde jednotlivé karty nahradili právě noví gymnazisté, a třídě 1.C byl vedle přání mnoha štěstí a úspěchů předán i putovní kaktus.

foto: Ondřej Luks (oktáva)