Střípky z gymnázia

Holandští studenti navštívili Příbram

,

Od neděle do pátku pobývala v Příbrami skupinka jedenadvaceti studentů z Nizozemska. Ze střední školy v Leeuwardenu přicestovali do České republiky v rámci projektu S vámi o nás. Po celý týden bydleli Holanďané u studentů našeho gymnázia, především ze třídy 2.C.

Do Příbrami dorazili studenti i se dvěma učiteli v neděli 13. září, a to i přes zpoždění, které zavinil řidič autobusu. U čerpací stanice natankoval totiž místo nafty benzín. Na následující dny byl pro všechny přichystán zajímavý program, zaměřený především na poznání zajímavých míst v Příbrami a okolí. V pondělí navštívili Svatou Horu. Následující den se rozdělili do skupinek a každá vyrazila do jiného města. Zavítali do Březnice, Dobříše, Sedlčan, Hořovic, Tábora, Písku a na Vysokou. Ve středu studenti absolvovali prohlídku našeho hlavního města, ve čtvrtek pak příbramské hornické muzeum.

Na čtvrteční večer si skupinky připravili prezentaci v anglickém jazyce o úterních výletech. Ty představily ve výtvarném sále, kde se konalo vyvrcholení celé pětidenní akce. Na večer si přichystali studenti občerstvení, které po prezentacích také zkonzumovali, a příjemně tak zakončili pobyt u příbramských kamarádů. I pro ně se určitě jednalo o zajímavou a cennou zkušenost.