Střípky z gymnázia

Gymnazisté obsadili všechna místa na stupních celorepublikové soutěže, v pátek si dojeli pro ceny

,

V pátek 8. 6. 2012 odjeli vítězní řešitelé znalostní soutěže „Poznej lépe Rusko“ do Prahy na Velvyslanectví Ruské federace. Tým ve složení Julie Sýkorová, Karolína Danielová, Ondřej Limpouch (všichni z 2.C) a Michal Slabihoudek z 3.C doprovázela vyučující ruského jazyka Mgr. Hana Štufková.

Chvíli před 12. hodinou se sešli všichni soutěžící a jejich učitelé u hlavní brány velvyslanectví. Vedoucí soutěže zkontrolovali totožnost přítomných a poté nás uvedli do hlavního sálu velvyslanectví, kde už bylo vše nachystáno k předání cen. Zanedlouho vešel menší usměvavý pán představený jako Sergej Kiselev – velvyslanec RF v Praze. Velvyslanec zahájil 5. ročník předávání cen krátkým projevem. Vyzdvihl důležitost budování dobrých česko-ruských vztahů, které může začít třeba úspěchem v řešení znalostní soutěže o Rusku.

Předávání cen 20 nejúspěšnějším řešitelům z celé ČR probíhalo od míst nejvyšších. Julie Sýkorová si převzala cenu za 1. místo, Karolína Danielová za 2. místo a Ondřej Limpouch spolu s Michalem Slabihoudkem za 3. místo. Tito řešitelé obdrželi věcné dary a diplomy. Oceněna byla i práce přítomných učitelů, bez jejich snahy by se mnozí studenti do soutěže nezapojili. Udílení cen bylo prostřídáno focením jednotlivých školních skupin s diplomy a cenami. Oficiální část byla završena společnou fotografií všech účastníků.

Po krátké debatě a ochutnání připravených sladkostí byla všem nabídnuta komentovaná prohlídka prostor velvyslanectví. Studenti a učitelé se mohli vyfotit na místech, kde se obvykle soustřeďují nejvyšší státní návštěvy. To byl asi nejhezčí okamžik celého setkání. Kolem 13. hodiny byl 5. ročník znalostní soutěže ukončen.

Díky Julii, Karolíně, Ondrovi a Michalovi za vzornou reprezentaci naší školy a díky i ostatním řešitelům z třídy 2.C, kteří se do soutěže s nadšením pustili, ale nakonec se na velvyslanectví nedostali. Dobrou zprávou je, že se v příštím roce počítá s pokračováním této zajímavé akce.