Střípky z gymnázia

Po stopách krále Artuše

,

V týdnu od 15. do 21. června se skupina studentů pod vedením Mgr. Hany Štufkové, Mgr. Petry Steinsové a Mgr. Elišky Chovancové, podívala do Cornwallu, který se nachází v jihozápadním cípu Anglie.

Celý výlet začali v Bathu, lázeňském městě. Prohlédli si historické centrum a navštívili římské lázně. Odpoledne se podívali na ruiny Glastonbury Abbey, v nichž má být ukrytý svatý grál, a zastavili se v katedrále ve Wellsu.

Další den obdivovali letoviska Torquay a Babbacombe Model Village, v němž pohromadě najdeme nejslavnější britské a devonské stavby. Nechyběla ani návštěva přístavu Plymouth a National Aquarium, rozsáhlého mořského světa.

Dále pak v průběhu týdne projeli národním parkem Dartmoor a navštívili Eden Project, kde jsou uvnitř umělých biomů pěstovány rostliny z celého světa. Prohlédli si také Tintagel, hrad, kde se podle pověsti narodil král Artuš. Následovala návštěva střediska Penzance a Minack Theatre, divadla na skalním útesu. Spatřili také Land’s End. Součástí programu byla i návštěva St. Michael’s Mount, přílivového ostrůvku s opatstvím.

Konec výletu patřil Londýnu, kde po jeho prohlídce hrstka studentů vyjela i na Shard, nejvyšší mrakodrap západní Evropy.

Přínosem zájezdu bylo také ubytování v anglických rodinách poblíž letoviska Newquay. Počasí nebylo vyloženě anglické a celý týden se tudíž vydařil.

Foto: Helena Novotná