Střípky z gymnázia

Gymnastky obhájily zlato

,

Letošní republikové kolo v gymnastice se konalo v Prostějově a Gymnázium Příbram u toho ani tento rok nechybělo. Už minulý rok naše družstvo vyhrálo, a proto všichni doufali, že se vítězství podaří obhájit. Tentokrát se tým skládal ze 4 dívek a tří chlapců. Někteří z nich se pod vedením paní profesorky Vrátné vydali už 11. dubna směr Prostějov, část dívčího družstva už ale v té době soutěžila v Havířové v republikovém finále silového čtyřboje. V pátek si družstva mohla vyzkoušet své sestavy v tělocvičně, kde v sobotu od 10 hodin probíhalo celorepublikové kolo už naostro. Příbramská děvčata, posílena republikovým prvenstvím Dominiky Rozmajzlové v silovém čtyřboji tady soutěžila jako jeden z osmi nejlepších týmů.

Dívky soutěžily ve čtyřboji, a to na kladině, v prostných, na bradlech a v přeskoku. Každá gymnastka závodila ve všech kategoriích a počítaly se vždy tři nejlepší známky od porotců. Tento rok byla konkurence velká. Týmy byly sestaveny převážně z gymnastek, které trénují denně. Největším soupeřem byl Frýdek-Místek. Ale ani ten nemohl naše gymnastky zastavit na cestě k vítězství. Díky tréninkům, skvělé přípravě, za kterou stojí paní profesorka Vrátná a také příbramský oddíl Sokola a hlavně dovednostem dívek se probojovaly ke zlatému poháru. Vsadily na čistotu provedení prvků a to se jim vyplatilo. Získaly nejvyšší hodnocení a staly se tak znovu nejlepšími gymnastkami v republice.

Na stupně vítězů v Prostějově ovšem dosáhli také chlapci. Ti ve složení Jakub Pálek, Antonín Schejbal a Michal Gerčák obsadili vynikající třetí místo. Sám Jakub Pálek se pak mezi jednotlivci stal mistrem republiky. Chlapecký gymnastický čtyřboj se skládal z prostných, bradel, přeskoku a kruhů.

Domů všichni odjížděli nejen se zlatým pohárem a medailemi na krku, ale také s nepopsatelnými pocity štěstí. Paní profesorce Vrátné a Sokolu Příbram děkujeme za výbornou přípravu a všem moc gratulujeme k úžasnému úspěchu. Celá naše škola je na ně moc pyšná!