Střípky z gymnázia

Atletické úspěchy

,

Září bylo významným měsícem pro atlety, ale i neatlety, kteří Gymnázium Příbram reprezentovali ve Středoškolském atletickém poháru. Jejich přítomnost na této akci nebyla ani zdaleka pouze o účasti, ba naopak. Dívky se v kraji umístily na stupních vítězů a chlapci dokonce míří do republikového finále.

Atletické klání začalo ve čtvrtek 21. září na hřišti Gymnázia Příbram, kam se sjely týmy děvčat a chlapců z několika škol z okolí Příbrami. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, na 200 (dorostenky) či 400 (dorostenci) metrů, 800 (dorostenky) či 1500 (dorostenci) metrů, ve skoku vysokém, skoku dalekém, vrhu koulí 3 či 5 kg a také ve štafetě 4×200 metrů. Každý člen týmu se mohl zúčastnit dvou disciplín a k tomu zaběhnout štafetu.

Jednotlivci dostávali za své výkony body podle tabulek. Pak se body jednotlivých reprezentantů školního týmu sečetly a to dávalo výsledný bodový zisk dané školy.

Chlapcům i děvčatům z Gymnázia Příbram se na domácí půdě dařilo, a tak v okresním kole zvítězili a postoupili tak do krajského kola, které se konalo 26. září na Kladně.

Za dívky jely reprezentovat Magdaléna Vašková (5.S), Eliška Koldová (3.A), Kateřina Kubová (2.B), Anna Fialová (2.B), Martina Jeníková (1.B), Eliška Vohradská (2.B), Anna Karasová (3.D), Lucie Slámová (4.S), Nora Vaňková (2.A), Isabella Strnadová (4.A), Elisha Luftová (3.A) a Tereza Svojtková (2.B).

Z chlapců na Kladně soutěžili Jakub Knol (3.B), Michal Maršík (septima), Martin Smetana (4.B), Štěpán Mašek (4.B), Václav Kočí (4.C), Jakub Vaněk (sexta), Pavel Holub (3.C), Matěj Šolc (4.D), Michal Švarc (4.S).

Chlapecké družstvo Gymnázia Příbram v krajském kole zvítězilo, a tak postupuje do republikového, které se bude konat 11. října v Břeclavi. Děvčata skončila na bronzové pozici.

Zajímavostí, na kterou poukázal Mgr. Petr Vocílka, který atlety doprovázel, je, že zdaleka ne všichni z těchto studentů jsou atlety. Z deseti dorostenců, kteří reprezentují Gymnázium Příbram, se atletice dlouhodobě věnují pouze tři. A z dvanácti gymnazistek jsou specialistkami jenom Anna Fialová, Martina Jeníková, Lucie Slámová a Anna Karasová. Je logické, že studenti, kteří se atletice věnují, měli skvělé vysledky. Například Matěj Šolc a Michal Švarc, kteří se v atletice pohybují na republikové úrovni, podali při běhu na 1500 metrů excelentní výkony. Ale i „neatleti“ navzdory své ne příliš velké zkušenosti předvedli výkony na úrovni některých svých trénovaných protivníků. Mezi nimi například Martin Smetana ve skoku do dálky nebo Nora Vaňková ve skoku do výšky.

Na konkrétní bodové skóre se můžete podívat tady.