Střípky z gymnázia

Emailování a facebookování à la Connecting Classrooms

,

Již přes rok trvá na gymnáziu projekt Connecting Classrooms. Tento projekt je mezinárodní a nejen studenti našeho gymnázia mají tu možnost se do něj zapojit. Součástí projektu jsou také školy portugalské, řecké, britské … Právě díky tomuto faktu dostali účastníci projektu z gymnázia jedinečnou příležitost. Paní profesorky Kuchyňková a Lexová, které jsou koordinátorkami projektu, zprostředkovaly žákům možnost seznámit se s kamarády z dalekých exotických zemí, a to Portugalska a Řecka. Komunikace probíhá zatím elektronicky, ale věříme, že budeme mít šanci seznámit se tváří v tvář. Počátek interakce mezi studenty probíhal e-mailem. Paní učitelky poslaly na partnerské školy naše e-mailové adresy a my jako žáci jsme jen čekali na zprávy. Nemuseli jsme čekat dlouho. Většině z nás se ozvalo hned několik studentů se svými pozdravy v anglickém jazyce. S nadšením jsme tvořili za pomoci slovníku odpovědi a seznamovali se čím dál tím více. Nyní probíhá většina komunikace snazší formou – na sociální síti Facebook. Pro mnoho z nás je tato šance příležitostí, jak si nejenom procvičit cizí jazyk, ale také poznat jinou kulturu, jinou zemi a získat nové přátele.

Portugalští studenti se nám ozvali ze školy Póvoa de Lanhoso Secondary school (neboli v jejich rodném jazyce Escola Secundaria da Póvoa de Lanhoso)- tato škola se nachází v severoportugalském městě Povoa de Lanhoso. Studenti z této školy chodí do třídy 11th A. Co se věku týká, většinou se setkáváme s čísly 16 a 17 let, u některých studentů nás však překvapil i věk 13 let. Řečtí členové Connecting Classrooms studují na škole Intercultural High School of Acharnes v Athénách. Do budoucna plánujeme komunikovat se zahraničními studenty pomocí Skypu, což bude sice náročnější, ale všichni se na toto „střetnutí na dálku“ velice těšíme.

Doufáme, že se náš vztah se zahraničními studenty bude nadále díky elektronické komunikaci rozvíjet a že budeme mít v budoucnu možnost setkat se s nimi i osobně.

 

Silvie Kášová, Michaela Synková, 2.B