Střípky z gymnázia

Dvakrát do vánočního Regensburgu

,

Studenti se ve dvou termínech, 7. a 14. prosince, vydali prozkoumávat jedno z měst našeho západního souseda. Bavorské město ležící na Dunaji, Regensburg.

Po dlouhé cestě se každá ze skupin věnovala trochu odlišnému programu. První pod vedením paní učitelky Maškové a Šmolíkové se vydala lodí po Dunaji k Walhalle, kde na ně čekal německý průvodce, který jim pověděl něco o tomto místě. Pak se už s českým průvodcem podívali do historické části města. Navštívili také Weihnachten romantische Markt a cestu zakončili na vyhlášených vánočních trzích v Regensburgu.

Druhá část pod vedením paní učitelky Karasové, Oravské a Reissmüllerové absolvovala taktéž cestu lodí, kde stejně jako první skupina dostala na ochutnávku tradiční vánoční cukroví, štolu, a teplý čaj nebo horkou čokoládu. Poté se podle příkladu svých spolužáků, které toto místo navštívili o týden dříve, setkali s německým průvodcem, kterým jim pověděl něco o Walhalle, do které ovšem mohli i nahlédnout a zjistit, co ukrývá. Dále se přesunuli do historické části města, o které jim pověděl český průvodce. Cestu zakončili stejně jako jejich spolužáci na vyhlášených vánočních trzích v Regensburgu.

Oběma skupinám přálo počasí, a tak si studenti výlet velmi užili a těší se na podobné akce.

Foto: Ondřej Luks