Střípky z gymnázia

Diplôme, Zertifikate, Certificates

,

Konání mezinárodních jazykových zkoušek je na gymnáziu každoroční tradicí. Ti, kteří je letos absolvovali a úspěšně složili, již obdrželi své certifikáty.

Francouzštináři se vyznamenali stoprocentní úspěšností. Jeden obdržel úroveň B2, dvacet čtyři si odneslo B1 a na A2 dosáhli čtyři. Ani němčináři se nenechali zahanbit a všech deset, kteří se přihlásili na B1, už se může chlubit svým úspěchem. Nejvíce bylo rozdaných anglických FCE (B2) a CAE (C1). Těm, kteří jakýmkoliv způsobem překročili stanovenou bodovou hranici úspěšnosti, pak byla v rámci průchodnostmi mezi úrovněmi udělena hodnocení vyšší nebo nižší. Začátkem roku tak byly předány tři diplomy pro B1, 33 pro B2, 8 pro C1 a dva pro C2.

Všechny tyto jazyky se řadí mezi maturitní předměty. Pokud si jeden z nich student vybere a disponuje certifikátem dostačující úrovně (B2 z angličtiny, B1 z ostatních), má možnost si jeho předložením profilovou část zkoušky nahradit.

Další šance získat anglický certifikát bude 1. června 2024, registrace je ovšem nutná provést do 26. dubna. Na pokus o ten francouzský nebo německý si studenti musí počkat do příštího školního roku.

Všem novopečeným držitelům gratulujeme a budoucím zájemcům přejeme hodně štěstí.