Střípky z gymnázia

Čtyřbojařky z kraje na republiku

,

Ve středu 16. března se gymnazistky zúčasnily krajského kola silového víceboje. To se, stejně jako loni, konalo na SOŠ a SOU ve Vlašimi. Krajského kola se zúčasnilo celkem 8 družstev, a to ve čtyřech disciplínách: šplh na tyči, trojskok snožmo z místa, hod 3 kg těžkým míčem a lehy sedy za 1 minutu.

Gymnázium Příbram do bojů o krajský pohár vyslalo hned dvě družstva. Tým ve složení Jana Schejbalová (sexta), Kateřina a Karolína Šťastné (2.A) a Barbora-Eva Eliášová (sexta) celé klání ovládl a postoupil do republikového finále. Karolína Šťastná dokonce ovládla celkové hodnocení jednotlivců a Jana Schejbalová byla nejlepší v soutěži sedy-lehy. Těch udělala 61 za minutu.

Ve druhém družstvu byly Veronika Skoupá (septima), Lenka Drábková a Petra Pajmová (1.A). Tato děvčata obsadila celkově 4. místo, a to za druhým Gymnáziem Vlašim a třetí ISŠ Mladá Boleslav.

Dívky postoupily na republikové finále do Karviné, kde budou reprezentovat Středočeský kraj. To se bude konat 14. a 15. dubna. Blahopřejeme a přejeme hodně sil.

Foto: Ondřej Pojmon