Střípky z gymnázia

Ve znamení atletiky

,

Den ve znamení okresního kola Středoškolského atletického poháru – to byl čtvrtek 22. září. Na hřiště Gymnázia Příbram zavítalo pět týmů z Příbramska, aby změřily své dovednosti v několika disciplínách. Dorostenci si vyzkoušeli běh na 60, 400 a 1 500 metrů a také štafetový běh 4×200 metrů. Dorostenky na tom byly podobně, ale místo 400 metrů běžely 200 a místo 1 500 si zkusily 800 metrů. Do celkového bodování se všem počítaly i body z vysokého a dalekého skoku a z vrhu pětikilovou (v případě dorostenek tříkilovou) koulí.

Organizátoři vyhlašovali výsledky ve dvou kategoriích: dorostenky a dorostenci. První místo v obou kategoriích získalo Gymnázium Příbram. Na druhé pozici skončili dorostenky ze Sedlčan a dorostenci ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Příbram. A bronzový pohár získali dívky z příbramské Střední zdravotnické školy a chlapci ze Sedlčan.

Co bude dál? Krajské finále, do kterého postupují první chlapecké i dívčí týmy z okresních kol. Týmy se proti sobě utkají 5. října v Kolíně. Kompletní výsledky okresního kola zveřejnili organizátoři na stránkách Českého atletického svazu.