Střípky z gymnázia

Gymnazisté běží s Příbramí

,

Oslavy 800. výročí pokračovaly i v sobotu 18. června na Dvořákově nábřeží. Tentokrát s heslem Příbram běží. Konal se totiž první příbramský půlmaraton. Pořadatelem celé akce byl Triklub Team, který například každoročně připravuje Brdskou 25.

Dopoledne bylo vyplněno závody pro mladší kategorie, do nichž se závodníci zapsali podle věku a pohlaví. Soutěžilo se například v kategorii mladší žáci, starší žákyně nebo dorostenky. V starších žácích se blýskli skvělými výkony dva studenti gymnázia. Michal Bejček z tercie v čase 08:08 přiběhl na krásném druhém místě. Hned za ním, tedy na skvělém třetím místě skončil Jiří Soukup z kvarty s časem 08:18.

Odpolední program odstartoval Fitness běh. Ten byl zajímavý i proto, že se ho zúčastnil starosta města Příbram Jindřich Vařeka. Skupina závodníků, která se rozhodla zúčastnit běhu společně s ním, běžela čistě pro radost. Pořadí žádné nebylo, všichni tedy odcházeli s pocitem výhry, že trať dlouhou 2 km uběhli.

Před šestou hodinou se závodníci připravovali na závěr celého dne – Půlmaraton. Radek Eliáš, který všechny závody startoval, přenechal startovní pistoli pro tentokrát panu starostovi Vařekovi. Ten do závodu neposlal pouze jednotlivce, ale i štafety. Do cíle se jako první dostala štafeta, která byla převážně tvořena studenty Gymnázia Příbram.  Jan Jeníček, Jan Franěk oba ze sexty, Lukáš Kvasnica z 2.C a Petr Pavlišen doběhli v čase 1:16:43. Trať dlouhou 21 km si zkusily zaběhnout i paní profesorky Lenka Pavelková, Libuše Fořtová, Alice Matulová a Pavla Karasová. Přiběhly v čase 2:06:42.

Všem účastníkům patří velké poděkování a gratulace za jejich předvedené výkony.