Střípky z gymnázia

Čtrnáct dní v Rusku

,

Ve dnech 13. – 25.9. se zúčatsnilo 11 žáku ze  Základní školy 28. října, Gymnázia Příbram a Integrované střední školy Příbram pobytu v ruském Čechově. V těchto 14 dnech jsme navštívili mnoho zajímavých a turisticky známých míst, jako je Moskva, kde jsme se procházeli po Rudém náměstí a fotografovali se u chrámu Vasila Blaženého, GUMu a Leninovova mauzolea, poté jsme obdivovali obrazy ruských malířů v Tretjakovské galerii.

Další den nás vzali do Melichova, kde žil Anton Pavlovič Čechov. Procházeli jsme se v Caricinu, což je přírodně-historický park na jihu Moskvy pojmenovaný podle carevny Kateřiny Veliké. Dále jsme navštívili ptačí rezervaci, farmu pštrosů a výstavu kamenů, které pochází z různých pohoří a různé doby.

Jeden den nás vzali do čechovského divadla, kde jsme mohli zkusit tkát a seznámili nás s ruskou kulturou. Své znalosti ruského jazyka jsme rozvíjeli komunikací se studenty ruských škol, kteří se učili v Třetí a Stremilovské škole. Také jsme byli v umělecké a výtvarné škole, kde jsme si sami vyrobili panenku z lýka. Nejzajímavější exkurzí byl výlet na Freezon, kde jsme zažili simulovaný seskok padákem.

Kateřina Danielová, Adéla Boukalová

Join the discussion