Střípky z gymnázia

Co podniknout v červnu? Třeba poznávací zájezd do severního Německa!

,

Posledním vícedenním poznávacím zájezdem pro německy mluvící studenty byl Berlín. Na programu pro letošní školní rok je návštěva hanzovních měst v severním Německu. Uskuteční se v termínu 17.-21. června.

Během zájezdu navštíví studenti známá přístavní a historická města, kterými jsou např. Rostock, Wismar, Lübeck nebo Brémy. Mnohá z nich jsou zapsána na listině UNESCO. Z přístavu Cuxhaven dále podniknou plavbu výletní lodí na skalnatý ostov Helgoland. Jeho typické  útesy z červeného pískovce, pestrobarevné domky, akvárium ani podzemní chodby studenti neopomenou.

Jeden den zájezdu bude věnován návštěvě známého přístavního, hanzovního a druhého největšího německého města Hamburk. Studenti si zde prohlédnou obrovský přístav situovaný přímo doprostřed města, kde ústí do Severního moře řeka Labe. Pro své množství kanálů získalo město také název „Benátky severu“. Kromě jeho historického jádra zhlédnou studenti i nové budovy ze 20. století.

Přírodní dominantou tohoto kraje je největší německý národní park Lüneburské vřesoviště. Rozkládá se mezi řekami Labe a Aller a v období zájezdu bude vřesoviště kvést a vytvářet tak nádherné růžové a červené koberce. Po cestě směrem k domuvu navštíví studenti ještě další známá města Harz, Goslar, Quedlingburg a Wernigerode.

Předpokládaná cena zájezdu je 6 500,- Kč a zahrnuje dopravu, průvodce, pojištění i ubytování se snídaní. Studenti, kteří budou mít o zájezd zájem, se mohou v průběhu listopadu a prosince hlásit u paní profesorky Maškové v kabinetu německého jazyka.