Střípky z gymnázia

První letošní zájezd mířil do Berlína

,

Paní profesorky Ivana Mašková, Libuše Fořtová a ředitelka Iva Kadeřábková si pro studenty připravily další z řad poznávacích zájezdů. Tentokrát se v termínu od 14. do 17. září vypravili do Berlína a nedaleké Postupimi.

První den na ně čekala prohlídka historickou částí Berlína, kterou zahájili u Památníku holocaustu. Dále pak viděli například Braniborskou bránu, místo, kde býval bunkr Adolfa Hitlera, berlínský dóm, televizní věž a Akademické náměstí. Prohlídku zakončili návštěvou v Pergamon-Museum a večer dostali rozchod na Alexander Platz.

Úterý studenti zahájili plavbou po řece Správě, pokračovali prohlídkou zámku Charlottenburg a jeho zahrad. Dále byla na programu návštěva Checkpointu Charlie, dřívějšího přechodu mezi Východním a Západním Berlínem, a muzea Topografie Teroru. Končilo se na Postupimském náměstí, kde studenti vyjeli rychlovýtahem na vyhlídkovou plošinu Panoramapunkt a mohli tak celé město obdivovat i z výšky.

Předposlední den navštívili berlínskou zoologickou zahradu, na kterou se asi těšila většina studentů nejvíce. Součástí byla také prohlídka budovy s akvárii a expozice s nočními tvory. Následovala prohlídka interaktivní výstavy Story of Berlin i s původním protiatomovým krytem a East Side Gallery.

Čtvrtek byl ve znamení odjezdu. Ranní poslední zastávka v Berlíně byla věnována budově Říšského sněmu – Reichstagu, kde se žáci v prosklenné kopuli na střeše budovy mohli naposled pokochat výhledem na celé město. Na konci zájezdu na studenty čekalo město Postupim. V ní se studenti prošli krásnými zahradami a pavilony u zámku Sanssouci, také je ale čekala průvodcovaná prohlídka Cecilienhofu, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference.

Celá skupina dorazila kolem desáté hodiny večer před budovu školy, kde oficiálně celý zájezd skončil.