Střípky z gymnázia

Certifikáty opět s úspěchem

,

Gymnazisté mají v krvi talent na jazyky. To se potvrdilo znovu 18. března, kdy se na škole skládala zkouška FCE (First Certificate in English). Z Gymnázia Příbram se jí zúčastnilo 17 studentů, napříč všemi ročníky. Výsledky, které přišly tento týden, byly více než potěšující. Převážná většina se přehoupla přes 60% hranici úspěchu a mohou se tak za měsíc těšit na slavnostní předání diplomů. Těch se nakonec dočká 15 účastníků.

Studenti se museli poprat se čtyřmi částmi – s poslechem, porozuměním textu, písemným projevem a nechyběl ani ten mluvený. Měli šanci si vše vyzkoušet už v říjnu, kdy se konalo tzv. předtestování. A mohli se tak rozhodnout, jestli počkají na další rok, nebo se o certifikát pokusí už letos.

Gymnázium Příbram testy FCE pořádá po několikáté díky statusu certifikované školy pro skládání mezinárodních jazykových zkoušek ve spolupráci s plzeňskou školou Eufrat. V minulých měsících se studenti pokoušeli o zvládnutí sesterských zkoušek z němčiny – certifikáty ÖSD a francouzštiny – DELF.

Poděkování patří Mgr. Mileně Hrabíkové, pod jejímž vedením se testy konají. A všem odvážným uchazečům, kterým znalost angličtiny na úrovni B2 pomůže například při hlášení na vysokou školu nebo v jejich budoucích zaměstnáních. A některé studenty třeba zdařilé výsledky motivovaly natolik, že příští rok zkusí štěstí u té složitější zkoušky – CAE (Cambridge Advanced English), což je úroveň C1. Nedávno ji skládala menší skupinka žáků a i tam Gymnázium Příbram slavilo úspěch: novými držiteli tohoto pokročilého certifikátu se stanou čtyři studenti. Patří jim také velká gratulace.