Střípky z gymnázia

Němčinář roku: 4. místo v ČR

,

24. dubna se 33 studentů z vyššího gymnázia zúčastnilo celostátní on-line soutěže Němčinář roku 2015. Celkem soupeřilo 1728 studentů ze 121 škol celé České republiky.

Nejlepším studentem Gymnázia Legionářů se stal Josef Kocík ze třídy 3.B, který s počtem 86 bodů obsadil 4. místo z celkových 1728 příček. Získává tak Voucher 1000 Kč od agentury Czech-us, Balíček Stabilo, poukaz 500 Kč do knihkupectví Neoluxor, předplatné First Class magazínu a licenci na německou verzi Rozečtise.cz. Gratulujeme! Celkově se naše gymnázium umístilo v 1. polovině bodování všech škol. Studenti řešili hodinový on-line test na úrovni B1 – B2, kde prokazovali své znalosti a dovednosti v oblasti německého jazyka formou video-poslechu, čtení s porozuměním, gramatiky a slovní zásoby.

Soutěž Němčinář roku se tak již 2. ročníkem stává na našem gymnáziu výzvou a motivací pro lepší ovládnutí druhého cizího jazyka – němčiny, který je v dnešní tržní době tolik žádaný a důležitý. Děkujeme organizátoru soutěže Czech – us  i všem zúčastněným studentům a přejeme hodně pozitivních zkušeností s německým jazykem i nadále.