Střípky z gymnázia

Až na konec světa!

,

Zeměpisná olympiáda. Olympiáda pro studenty, kteří mají rádi zeměpis, cestování a nebo odlehlé končiny naší planety. Po školním kole zeměpisné olympiády, které se konalo v lednu, se postupující studenti utkali v okrese s ostatními vrstevníky z jiných škol z Příbramska.

V okresním kole zabodovali všichni gymnazisté, kteří do okresu postoupili. V kategorii A získal 1. místo Martin Choura (prima), v kategorii B obsadil 2. pozici Jan Sochor (sekunda). Kategorii C pro tercii a kvartu vyhrál Matěj Pánek (kvarta). Pro vyšší gymnázium platí následující výsledky: 1. místo Jiří Hrubant (oktáva), 2. pozice Patrik Čihák (4.B) a 3. místo David Bálek (oktáva).

Z okresního kola ti nejlepší postoupili až do kola krajského. V něm se umístili následovně: Martin Choura (prima) 23. místo, Patrik Čihák (4.B) 19. pozice, Jiří Hrubant (oktáva) 8. místo. Matěj Pánek (kvarta) si odnesl stříbro a postupuje tak do republikového kola zeměpisné olympiády. Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci naší školy.