Střípky z gymnázia

Akademie Gymnázia Příbram opět úspěšná

,

31. března proběhla ve sportovní hale plaveckého stadionu akademie Gymnázia Příbram. Po dvou letech měla akce opět sportovní podtext, vystoupili na ní nejen žáci a učitelé školy, ale také několik sportovních družstev a souborů z Příbrami a okolí, jejichž členy jsou studenti gymnázia.

Začátek akademie byl v půl jedenácté a celým programem diváky provázeli studenti Věra Hauptmannová a Martin Johanna. V programu se jako první představily malé mažoretky, následovalo několikaminutové famózní představení gymnastů a gymnastek a vystoupení tanečnic z Bobcats Cheerleaders. Obrovské ovace a pobavení u diváků vyvolalo vystoupení učitelů. Ve veselém tanci předvedli, že mimo zkoušení a známkování písemek umí také s přehledem zacházet s obručemi a stuhami. Oproti učitelům ale nezůstali zahanbeni ani jejich žáci. Za všechny jmenujme například „fotbalistky“ z prvního ročníku a jejich sestavu na písničku Zelená je tráva nebo hoperky a cvičenky spartakiády v jednom v podání studentek 3.A. Několik dívek si připravilo i sestavičky aerobiku a hoši ze 4.A předvedli své půlnoční překvapení z maturitního plesu. Několik vystoupení zajistili cvičenky z příbramského Oxygenu, představil se také taneční kroužek z Milína a choreografii irského tance předvedly tanečnice z taneční školy Jaroslavy Krejčové.

Akademie se pomalu stává na příbramském gymnáziu tradicí. Podle ohlasů diváků se i ta letošní líbila a svou kvalitou nezůstala v pozadí za předchozími.