Střípky z gymnázia

Sportovní akademie na výbornou

,

Říká se, že se fantazii meze nekladou, a přesně tento citát vystihuje naši školní akademii a kvalitu rozmanitých vystoupení, která nám předvedli žáci a žákyně našeho gymnázia.

Akademie se konala ve středu 16. 4. a před následujícími prázdninami to bylo velmi příjemné odpoutání od školní výuky. Celé vystoupení bylo pojato ve sportovním duchu, vždyť přeci sportem ke zdraví.

Přípravy studentů na tuto událost byly náročné a dlouhé, ale výsledek byl skvělý a překvapující. Generální zkouška probíhala od 8 hodin ráno do 10.45. Celá show vypukla přesně v jedenáct hodin, kdy už celé gymnázium sedělo na svých místech v příbramské sportovní hale.

Mohli jsme vidět ukázky gymnastiky a tance, dva maturitní ročníky nám předvedly svá půlnoční překvapení z maturitního plesu a v samém závěru jsme se podívali na volejbalový zápas.

Jako první poodhalil tajemství své práce školní kroužek gymnastiky. Druhé vystoupení byla sestava aerobiku skupiny dívek z Oxygenu. Pak se na scéně objevily tváře z 2.B. A konečně se dostáváme k našim maturitním ročníkům: nejdříve své vystoupení předvedla 4. B. Hned za nimi následovala skupina tanečníků a tanečnic ze skupiny DC a po nich přišla třída 2.C. Když skončila se svým vtipným vystoupením, jejich místo vystřídaly opět dívky z Oxygenu, ale tentokrát skupina mladších. Další přišla na řadu 3. B, kterou poté vystřídal maturitní ročník, a to oktáva. Nakonec jsme zhlédli volejbalový zápas, ve kterém se utkali žáci gymnázia a Střední průmyslové školy a ve kterém nakonec gymnazisté zvítězili 2:1 na sety. Děkujeme všem, kteří obětovali svůj volný čas pro přípravu tohoto programu. Doufáme, že se následují akademie povede stejně skvěle jako ta letošní.