ObrazemStřípky z gymnázia

OBRAZEM: Akademie gymnázia – kvalita, zábava a studentské osobnosti

,

10. dubna se po dvou letech v divadle Antonína Dvořáka opět uskutečnila kulturní akademie Gymnázia Příbram. Účinkující pod taktovkou Mgr. Ondřeje Kopáčka předvedli taneční, hudební i dramatická vystoupení, která dokázala jako vždy pobavit všechny diváky.

Na úvod se představil školní orchestr GymBand pod vedením Miloslavy Šmolíkové se skladbami Thriller, Yesterday, Úspěch-neúspěch a In the Mood. Následovala cizojazyčná pohádka v podání části žáků kvarty, která rozesmála i studenty neovládající ruský jazyk. Další úspěch slavila půlnoční překvapení letošních maturitních ročníků, načež sklízeli aplaus Lea Enenkelová, Lucie Vrbová, Ondřej Burda a Josef Mrkáček, kteří předvedli hned několik humorných scének britské komediální skupiny Monty Python. V duchu retro stylu se nesla zkrácená verze Pomády třídy 3.B, po které si diváci mohli poslechnout dvouhru na piano a pěvecké vystoupení třídy 3.C s vlastní tvorbou studenta Tomáše Mičiana.

Program uzavírala rocková kapela JPS, jejímiž členy jsou dva žáci naší školy. Závěrečné slovo měla jako každý rok paní ředitelka Mgr. Iva Kadeřábková a celou letošní akademii zakončila skladba Paradise city od Guns’n‘ Roses opět v podání JPS.

Programem akademie studenty provázeli Barbora Blahnová a Václav Bešťák. Za necelé dvě a půl hodiny stihli udělit i několik cenných rad budoucím moderátorům a moderátor Bešťák dokonce předvedl zdařilé pěvecké číslo. Celkově byla letošní akademie velmi vydařená, teď už se ale můžeme těšit na příští rok, kdy se akademie ponese opět ve sportovním duchu.