Střípky z gymnázia

Generálka akademie slibuje skvělý zážitek

,

V pondělí od 11 do 14.30 probíhala v hudebním sále gymnázia generální zkouška zítřejší kulturní akademie. Jednotliví účinkující si tu vyzkoušeli svá čísla před prvními diváky z řad svých spolužáků a především doladili poslední detaily. Organizátorky akademie, Mgr. Marcela Hašková a Mgr. Tereza Krobová, které všechna čísla viděly už poněkolikáté, mohly s uspokojením konstatovat, že všichni, byť někteří s drobnými náměty na zlepšení, mohou zítra vystoupit na jeviště velké scény.

Program školní akademie tak slibuje řadu scének, nemálo poezie, mnoho hudby a tance a především spoustu legrace a výborných uměleckých výstupů. V průběhu akademie se představí studenti od primy až po maturitní ročníky, na programu jsou i vystoupení v cizích jazycích, a tak si na své přijde skutečně každý. Velký zájem o možnost vystupovat na akademii a nabitý program svědčí o tom, že studentům nechybí nápady a chuť a že je mezi nimi řada těch, kteří možná tolik nedávají na odiv svůj talent, ale kteří rádi pobaví sebe i ostatní.

Pozitivní navíc je, že i přestože se našly výjimky, které své spolužáky nechaly tři dny před vystoupením tak říkajíc ve štychu a rozhodly se nevystoupit, všechna přihlášená čísla se nakonec uskuteční a připraví tak pěti stovkám studentů a učitelů zajímavý program.